رای من، سفید

بسم الله

نتایج انتخابات دور دهم ریاست جمهوری، کمی تا قسمتی برایم عجیب بود. اینکه دکتر احمدی‌نژاد توانست ۲۴ میلیون از ۳۹ میلیون رای ریخته شده در صندوق‌ها را به خود اختصاص دهد، دور از انتظار بسیاری از دوستان بود. بسیاری از آقایان اعلام می‌کنند که در انتخابات تقلب صورت گرفته است. من هیچ وقت به این موضوع اعتقاد نداشته‌ام. در تمامی انتخابات همیشه اینگونه بوده که جناح و یا کاندیدای بازنده، دیگران را متهم به تقلب می‌کند.

یک بار برای همیشه باید این موضوع حل و فصل شود. اگر معترضین اعتقاد دارند که تقلب در شمارش اتفاق افتاده، مجریان انتخابات برگه‌های رای را در اختیار نامزدهای شکست خورده قرار دهند.

خوشحالم از اینکه در این دوره اسم کسی را در برگ رای خود ننوشتم. معتقد بودم که هر چهار نامزد صلاحیت اداره کشور را ندارند.

ولی این را باید قبول کنیم که محمود احمدی نژاد، دهمین رئیس جمهور ایران است. انتخابات تمام شد. از این تاریخ به بعد همگی باید از وی حمایت کنند. هر گونه سنگ اندازی، به زیان تمام مردم می‌شود. همان‌گونه که در چهار سال قبل اینگونه سنگ انداختن‌ها، به زیان مردم شد. به این معتقدم که بسیاری از گرانی‌ها، بدست خیلی از همین آقایون به مردم تحمیل شد. همین کسانیکه احمدی‌نژاد اسمشان را اعلام کرد.

بگذریم..

اگر نمی‌توانید این چگونگی ها را تحمل کنید، به چهار سال بعد امید داشته باشید. خلاصه یک جوری رفتار کنید که از روی هوای نفس نباشد.

ان‌شاالله که اوضاع سیاسی و اقتصادی ایران از این چالش خارج شود. بحرانی که انصافا احمدی‌نژاد هم در به وجود آمدن آن، نقش داشته است.

17 پاسخ
 1. نگارنده
  نگارنده گفته:

  باور نمیکنم که در شمارش آرا تقلب شده باشد، البته که نشده. البته که اگر آرا مجدداً شمارش بشه ایشون همین رای رو میاره.
  یعنی کسی هست بگوید که ۱۴هزار صندوق سیار و اضافه حقوق و آن نطق ها در مناظرات و آن چهره مظلوم و معصومی که چشم دیدن ش را هیچ کس ندارد و فقط سؤال میپرسد و از جواب دادن جوری شانه خالی میکند که هیچ کس نمی فهمد و آن فیلم انتخاباتی که مردمی بودن را بیش از پیش نشان میدهد، سفرهای استانی و دادن وام و …. کار خود را نمیکنند؟؟؟؟؟
  مطمئن بودم که جناب احمدی نژاد رأی خواهد آورد اما انصاف هم خوب چیزی ست، رأی ش به این بزرگی بود؟ ۲۴ میلیون؟ یعنی همه رأی های خاموش برای او پای صندوق آمدند؟
  یعنی کروبی باید نفر پنجم انتخابات میشد؟ (آرا مخدوش بیش از آرای او) یعنی حتی نیم میلیون رأی هم در بین این ۳۹ میلیون رأی دهنده نداشت؟
  تو را به خدا یکی این باور و این اعتماد از دست رفته را باز گرداند.
  چطور طرفداران ایشون هم پرچم ایران را برای خود دانستند هم پرچم سبز را (مراجعه به سخنرانی یکشنبه عصر)؟
  من این پیروزی رو به آقای احمدی نژاد و طرفدارانشون تبریک میگم اما کاش اس ام اس قطع نبود یا موبایلم آنتن میداد یا وبلاگم و اینترنت انقدر اذیت نمیکرد تا این تبریک را به گوش کسان بیشتری برسانم!
  کاش رای ها مثل همیشه شمرده میشد و آمار هر شهر بعد از شمارش اعلام میشد، کاش تعرفه کم نمی آمد، کاش آرا از ساعت ۱۲ شب اعلام نمیشد، کاش سایت رجانیوز و فارس و الف و کیهان پیش گویی نمیکردند و از رای ۲۴ میلیونی خبر نمیدادند، کاش….
  ۱۲ میلیون نفر از این مردم حذف شدند، خط خوردند، به حساب نیامدند، بروید و دل خوش باشید به جمهوری اسلامی ای که اگر تا امروز فاصله داشت با جمهوریت و اسلامیت و امید میرفت به آنها برسد دیگر حتی این امید هم ناامید گشت!
  دیکتاتوری غیر اسلامی مفت جان ۷۰ میلیون!

  پاسخ
 2. حسین ط
  حسین ط گفته:

  اینکه تقلب شده یا نه رو ما شاید هیچوقت نفهمیم. ولی اوضاع ایجاد شده و کتک خوردن مردم عادی در بین ارازل و اوباش! خیلی سخته. حکومت نظامی خیلی سخته. اینکه تا بچه سوسول های محله ما هم دیشب بیان و سطل آتیش بزنن و لباس شخصیها اونها رو خیلی سخته و اوضاع رو به هم ریخته. حضرت فرمود حق رو بشناس و اهلش رو . الان همه خود رو حق معرفی می کنند.

  پاسخ
 3. مترسک
  مترسک گفته:

  کاش می‌شد که جناب موسوی رو ببینم بهش بگم که اگه دلش برا این مملکت می‌سوخت اگه هدف‌ش از شرکت تو انتخابات نگرانی از آینده‌ی ایران بود٬ این راه درست اعتراض نبوده و نیست. این کار موسوی یعنی آب به آسیاب دشمن ریختن٬ البته اگه اونا رو دشمن حساب کنه!

  پاسخ
 4. نگارنده
  نگارنده گفته:

  گفته بودم که تقلب نشده!
  باز این رو تذکر دادید؟؟!
  .
  اما دوست دارم کمی از لاک‏تان درآیید.
  کسانی آمدند گفتند ممکن است تقلب شود که خود روزی در آن سو نشسته بودند و وزیر کشور و مسئول مربوطه بودند.
  مشکل اینجاست که این بار خودشان در برابر خودشان قرار گرفتند.
  دست هم برای هم و برای ما رو میکنند.
  کمی با دقت تر ببینید تا متوجه منظورم شوید.
  رهبری میگه شبهه تقلب به این نظام نمیره، اون وقت خواشون میگن که سال فلان تقلب شد و امام دخالت کرد، سال بهمان تقلب شد و ال…
  اینست برادر که مشروعیت خودشان را خودشان زیر سؤال بردند!

  پاسخ
 5. محمد امين
  محمد امين گفته:

  فکر می کردم ما مردم بیشتر از این ها می فهمیم و به همین سادگی دور نمی خوریم. به نظرم خیلی ساده س که فکر کنیم و به این نتیجه برسیم که این قضیه تقلب و قانون و اینا بهانه ی مسخره ایه که مردم رو بیاره تو خیابون تا مفت مفت برای هدفهای پشت پرده ی یک مفت خور قدرت طلب و ثروت پرست گلوشون رو پاره کنن.
  این « یکی از نامزدها » هم این امامزاده ای که یه عده گولشو خوردن نیست. هیچ کس هم به مردم فکر نمی کنه. به قانون هم فکر نمی کنن. مسئله یه تسویه حساب بین چند نفره. خب وقتی ملت رو جو بگیره، فکر می کنن دارن برای قانون و آزادی و این چیزا ایثار می کنن … متأسفم برای مردمی که با چشم بسته عربده می کشن

  پاسخ
 6. حمیدرضا
  حمیدرضا گفته:

  جناب احمدزاده….
  با این که خیلی دیره ولی خواهشاً از خواب مصلحتی بیدار شو و حداقل بین پلک های مبارکو کمی باز کن تا ببینی چه دروغها که به برکت انتخابات به مردم گفته نشد و به برکت تخریب هاشمی و ناطق چه رای ها که در کیسه ی فرصت طلبان ریخته نشد…
  این رو بدون که تو هم جزیی از همین مردمی دوست عزیز،پس به مردم توهین نکن….
  همین رویه ای که خیلی از آقایان الان در پیش گرفتند….

  پاسخ
 7. آدل هوگو
  آدل هوگو گفته:

  سلام
  گوئی این حکایت را پایانی تلخ همچنان منتظر است…
  اما تو بگذار بگذر روزگار تنها به گذر احتیاج دارد برای بیان ناگفته پس دل به رفتن ثانیه لحظه ببند…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  گاهی دیدن اشکال شاید آدمی را کمک نماید!
  این هم شوخی یک روشنگرمآب است…به دل نگیرید !

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *