بالای شهر ؛ پایین شهر

بسم الله

اگر دقت کوتاهی به شیوه‌های زندگی آدم‌ها در دو منطقه پایین شهر و بالای شهر بیاندازید، تفاوت‌های چشم‌گیری را در فرهنگ زندگی این انسانها ملاحظه خواهید کرد. تاکید می‌کنم در فرهنگ زندگی آنها.

شب جمعه‌ای که گذشت، گذرم به خیابان طوس افتاد. از جلوی یک نانوایی بربری عبور کردم و تصمیم گرفتم که نان بخرم. هنگام پرداخت پول، شاطر گفت که صلوات بفرست. نان صلواتی بود. شب جمعه و خیرات برای اموات. فرهنگی که هنوز برای بعضی مردم زنده است..

محرم و صفر که می‌شود تفاوت چشم‌گیری حاصل می‌شود بین محلات بالای خیابان آزادی و پایین خیابان آزادی. حجم فراوانی از هیئات و تکایا و ایستگاه‌های صلواتی را می‌توان در پایین خیابان آزادی ملاحظه نمود.

در ایام مختلف سال، اگر عصرها سری به کوچه‌های پیچ در پیچ محله‌های پایین شهر بزنید، خواهید دید که همسایه‌ها و اکثرا خانم‌ها، دور هم جمع شده‌اند و مشغول خوش و بش با هم هستند. و حال آنکه مردم در بالای شهر، همسایه کناری آپارتمان خود را هم نمی‌شناسند. چه برسد به همسایه‌های کوچه و محل..

دیشب با هادی و محسن بودیم و در خیابان هاشمی شاهد دعوایی  بودیم که مدت‌ها بود چنین دعوایی را ندیده بودم. دعوایی که فقط و فقط مختص چنین مناطقی است. دعواهای خانوادگی و ناموسی و تا حد زیادی خطرناک..

فرهنگ پایین را بیشتر دوست دارم.

تونل توحید

بسم الله

یک ماه از سال ۸۷ سپری شد. گذر عمر رو احساس می‌کنین دیگه؟

دو ماه آینده، تا حدود زیادی سرم خلوت خواهد بود.

رفیقی داریم به نام میثم واحدی

me-vahedi.jpg

که در حال حاضر در پروژه احداث تونل توحید، مشغول به کار شده. حالا اونجا چه مسئولیتی داره بماند. چند شب پیش با حسین دشت بزرگی

me-dashtbozorgi.jpg

که وی هم در نوع خود از موجودات بی‌نظیری است، رفتیم پیش آقا میثم و از این پروژه بازدید کردیم. بعد از یک پذیرایی مختصر در اتاق کار آقا میثم، به عمق ۳۰ متری زمین رفتیم. ماشین‌ها و کارگران از دو جهت مختلف و در سه ستون، مشغول ایجاد تونل بودند.

پروژه عظیمی است. به نظر میرسه که شهردار تهران، بودجه زیادی را برای به انجام رساندن و پایان به موقع این پروژه در نظر گرفته باشه؛ و حالا چه کسانی از کنار این پروژه جیب‌هایشان پر میشود، بماند.

به کجا چنین شتابان

بسم الله

چه می‌شود که سیاست‌ها تغییر می‌کند؟ چرا باید از ابتدا دقیق برنامه‌ریزی نشود که نیاز باشد سیاست‌ها تغییر کند؟ سیاست‌های آینده صدا و سیما به چه گونه‌ای است؟ آیا با رفتن ضرغامی هم باز این سیر صعودی ادامه پیدا خواهد کرد؟

جدیدا تلویزیون خانم‌هایی را نشان می‌دهد که اگر آنها را در سال‌هایی نه چندان دور نشان می‌داد، حکم اعدام شخص خاطی را صادر می‌کردند. اگر بخواهند درباره مسائل ملی و مسائل مربوط به انقلاب از کسی مصاحبه کنند، حتما با خانمی این کار را می‌کنند که موهایش در فرق سرش است و تا حدی هم آرایش کرده است. خانمی را نشان می‌دهند که برای تبلیغ انتخابات، انگشت خود را در استامپ زده، جلوی دوربین نشان می‌دهد.

فیلم‌های سینمایی از تلویزیون پخش می‌شود که تماشای آن در سینما هم قابل تحمل نیست..

به کجا چنین شتابان…

سید هادی رضوی هم بابا شد

بسم الله

سال نو مبارک

به مبارکی و میمنت، دوره ۲۲ دبیرستان مفید، برای دومین بار نوه دار شد؛ این بار توسط دوست عزیزمان آقای سید هادی رضوی. یعنی این دوست عزیز هم به جمع باباهای دنیا پیوست. قبل از هادی هم که مسعود خیربخش به این درجه نایل شده بود.

فعلا دوره ۲۲، دو تا نوه داره. یکی پسر؛ یکی هم دختر؛ به نام‌های محمد امین خیربخش و دیناسادات رضوی

این هم عکس‌های دیناسادات

 

dinarazavi1.jpg

 

dinarazavi2.jpg

 

dinarazavi3.jpg