بازنشستگی

بسم الله

یکی از دلایلی که افراد جامعه بعد از گذشتن از یک سنی مجبور به بازنشسته شدن می‌شوند، این است که آن افراد توانایی خود را برای انجام وظائفی که بر گردنشان است، از دست می‌دهند و دیگر نمی‌توانند مثل قدیم که جوان‌تر بودند، خوب فکر کنند و خوب تصمیم بگیرند. مخلص کلام اینکه پیر شده‌اند و باید میدان را به جوان‌ترها و افراد توانمند بدهند.

حال اگر فردی با این شرایط در یکی از پست‌های کلیدی کشور قرار داشته باشد، چه اتفاقی می‌افتد؟ آن فرد بسیار دوست دارد و از وظائف خود می‌داند که به این انقلاب خدمت کند و از آرمان‌های آن دفاع کند. ولی با رفتارها و حرکات و سخنان خود که به دلیل ضعیف شدن قوای فکری و توانایی‌اش می‌باشد، تیشه به ریشه این انقلاب می‌زند.


 

jannati.jpg

معرکه گیری حداد عادل

بسم الله

رئیس جمهور طی نامه‌ای خطاب به رئیس مجلس مخالفت خود را با تصویب یک قانون در مجلس اعلام کرد.

همین.

این همه معرکه گرفتن نداشت. به نظر من اینکه رئیس جمهور نسبت به تصویب یک قانون معترض باشد، و اعتراض خود را به صورت رسمی اعلام کند، ایرادی ندارد. مخالفت با یک قانون به معنای اجرا نکردن اون نیست. اینکه حداد عادل این حرکت را نادر و عجیب اعلام بکند، و برای معرکه‌گیری، یک نامه هم به رهبر بزند، جای تعجب دارد. نه اینکه…

درگذشت دکتر شهیدی

بسم الله

درگذشت استاد سید جعفر شهیدی را به دوست عزیزم، سید علی شهیدی تسلیت عرض می‌کنم..

 

dr-shahidi.jpg

 

آبان ماه پارسال بود که به همراه هادی و سید علی شهیدی از کتابخانه دکتر، بازدید کردیم. دور تا دور منزل ایشان را کتاب‌هایشان تشکیل داده بود که در قفسه‌های متعدد قرار داشتند. اون موقع بود که فهمیدم برای کسب علم چقدر باید تلاش کرد..

 

 

عدم هماهنگی

بسم الله

ساعت ۱۸، مدیر کل آموزش و پرورش استان تهران اعلام کرد که فردا پنجشنبه، فقط مدارس ابتدایی و راهنمایی تعطیل هستند و مقاطع متوسطه به علت حساسیت برنامه‌های درسی، در هر شرایطی باز هستند و مدیران محترم لطف کنند و امتحانات را با کمی تأخیر شروع کنند.

ساعت ۲۰، استاندار محترم استان تهران اعلام کرد که فردا پنجشنبه، تمامی مقاطع تحصیلی اعم از ابتدایی و راهنمایی و دبیرستان و پیش‌دانشگاهی تعطیل می‌باشند.

به نظر بنده، یکی از ایرادات مهم مدیران ما، مسئله عدم هماهنگی بین خودشان است. این بار اول نیست که چنین اتفاقی می‌افتد. بسیار دیده‌ایم که یک شخصی، مطلبی را در رسانه‌ها عنوان می‌کند و در مدت بسیار کوتاهی شخص دیگری می‌آید و یک خبر کاملا متناقضی را اعلام می‌کند. نمونه‌های دیگر را می‌توان در اخبار سهمیه بندی بنزین و یا رایانه‌ای شدن انتخابات مشاهده کرد.

هر شخصی نباید به خود اجازه مصاحبه دهد. هر خبری از زبان هر آدمی نباید خارج شود. مدیران قبل از اعلام هر خبری، باید مطلب مورد نظر را با هم چک کنند و یک تصمیم واحد بگیرند.

این مشکل ریشه‌های زیادی می‌تواند داشته باشد. مثلا رئیس جمهور در یک جلسه غیر رسمی هیئت دولت، به یک موضوعی اشاره جزئی می‌کند و یک موضع غیر رسمی درباره یک موضوعی می‌گیرد. آقای وزیر سریع مشغول مصاحبه می‌شود و سریع خبرسازی می‌کند. و یا افرادی برای اینکه بتوانند روی نظر خود پافشاری کنند، سریع از ابزار رسانه استفاده می‌کنند و طرف مقابل هم کم نمی‌گذارد و سریع یک موضع کاملا متفاوت می‌گیرد.(چقدر از کلمه “سریع ” استفاده کردم. یک خورده زیادی شد!)

این موضوع عاملی است که سبب بدبین شدن اذهان عمومی می‌شود و سردرگمی مردم را که باعث نارضایتی آنها می‌شود را در پی خواهد داشت.

هوای برفی

بسم الله

برف سنگینی در کل کشور شروع به باریدن گرفته. خدا را شاکریم. ولی نمی‌دانم چرا پروردگار چنین لطفی به این مردمان می‌کند. مردمانی که مستحق عذاب سنگین پروردگار هستند. جامعه‌ای که انواع فساد در آن جریان دارد، آیا استحقاق چنین نعمتی را دارد؟

از این می‌ترسم که مکر پروردگار، دلیل بر این نعمت باشد. شاید فساد در اجتماع به حدی رسیده که دیگر این مردم باید به حال خود رها شوند و از این چنین نعمت‌هایی برخوردار شوند تا بر بار گناهانشان بیافزایند.

و این همان مکر پروردگار است..

 

کاروان داره به کربلا نزدیک میشه… ؛؛ ساربان آرام، قدری آهسته….