الکامپ

بسم الله

متأسفانه چند روز پیش به پیشنهاد دایی گرام پاسخ مثبت داده، و در نمایشگاه الکامپ حضور یافتیم. به جرأت می‌توانم بگویم که سطح کیفی نمایشگاه از نمایشگاه‌های چند سال گذشته در کشورهای دیگر دنیا هم پایین‌تر بود. نصف غرفه‌های نمایشگاه متعلق به بعضی از افرادی بود که فقط در بعضی از پاساژهای تهران، تنها یک باب مغازه دارند و فقط یک شرکت به نام خود ثبت کرده‌اند و تنها کاری که انجام می‌دادند، فروش نوت‌بوک به صورت اقساط بود. جالبه؛ نه؟

نکته‌ای که خیلی دردآور است، اینجاست؛ و آن اینکه، همه این افراد که برای خود غرفه اجاره کرده‌اند، در یک چیز مشترک بودند و آن استفاده ابزاری از آقا پسرها و دختر خانم‌های جینگول مینگول است. آقا پسرهای کراوات زده و دختر خانم‌های سه نقطه!!!

و کشور ما فقط در این نکته از نظر کیفی!! چند برابر بالاتر است از بسیاری از کشورهای دنیا!!!

لاریجانی یا حدادعادل ؟

بسم الله

همیشه، هر زمانی که نزدیک به انتخابات مجلس می‌شویم، باید منتظر شویم که مملکت رو به تعطیلی برود و آدم‌های مختلف از منصب‌های مختلف استعفاء دهند و خودشان را برای انتخابات در مجلس شورای اسلامی آماده کنند. آیا واقعا نماینده شدن اینقدر شیرین است؟

کار به جایی رسیده که علی لاریجانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی هم از سمت خود استعفا کرد. شخصی که به نظر من بهترین گزینه برای این منصب بود؛ که البته به نظر می‌رسد که آقای لاریجانی عزم خود را برای رسیدن به ریاست مجلس شورای اسلامی جزم کرده. یعنی تقابل میان لاریجانی و حدادعادل!!

برای حسن

بسم الله

خداحافظ رمضان

چندین ساله که قسمت نمیشه برای نماز عید فطر، برم مصلا. همیشه وقتی خبر نماز رو از تی‌وی میبینم، دلم میشکنه. البته امسال به دلیل نبودن حاجی بود که مثل همیشه رفته سفر.

دیشب وقتی حامد ساعت ۲۲، من رو رسوند به خونه، از ماشینش پیاده نشدم و مشغول حرف شدیم. وقتی باهاش خداحافظی کردم، ساعت ۲ نیمه شب بود. ۴ ساعت………….

جمعه بعد از ظهر(شب عید) به یکی پیامک فرستاده بودم. شنبه صبح پیامک من به دستش رسید و من شنبه شب جواب اون رو دریافت کردم. جالبه؛ نه؟!!

برادر عزیزم، حسن آقای هاشم سرشت.

می‌دانم چون اینجا را می‌خوانی، برایت می‌نویسم. زمانی که از بیمارستان با من تماس گرفتی، آمادگی شنیدن خبر فوت پدرت را داشتم. با تماس تو از خواب بیدار شدم. قبل از تماس تو، خواب پدرت را در حالت احتزار می‌دیدم. با چه آرامشی از دنیا رفت. خدا رحمتش کنه. روز جمعه، آخرین روز ماه رمضان… از این پس، تو باقیات صالحاتی هستی برای پدرت. درست زندگی کردن تو، خیراتیست برای آن مرحوم. خیلی محکم، پشتیبانی باش برای خانواده‌ات. یا علی

اللهم اغفر لی ولوالدی وإلى جمیع المؤمنین والمؤمنات الأحیاء منهم والأموات .

آچار فرانسه

بسم الله

خدا وکیلی عجب کارهایی می‌کنه این خدا.

چه ابزارهای قدرتمندی در اختیار آدمی قرار داده؛ که یکیش همین قضیه شب قدر هست و حاشیه‌های آن.

تأثیرات این شبها را به خوبی لمس می‌کنم. تغییر کردن آدم‌ها کاملا مشخصه.

حالا چرا فقط در این ایام آدم‌ها اینجوری می‌شوند، دلیلش این است که در بقیه ایام سال، از دیگر ابزارها استفاده نمی‌کنند و استفاده نمی‌کنیم؛ و به اصطلاح خودمونی اینکه این ایام در جو کامل به سر می‌بریم.

بیایید همگی قربون این خدا بریم. این همه ابزار در اختیار انسان‌ها گذاشته. ولی انسان‌ها فقط از آچار فرانسه استفاده می‌کنند و بقیه ابزارها رو کنار گذاشته‌اند و کنار گذاشته‌ایم…….