یه تمرین خوب

بسم الله

بیایید یک چیزی را با هم تمرین کنیم. به این موضوع توجه داشته باشیم که یه نفر هست که همیشه به اعمال ما نگاه می‌کنه. حواسمون باشه که با اعمال ناشایست، ناراحتش نکنیم.

همین

mahdi.jpg

گزینه دو!

بسم الله

چند روز تأخیر، به دستور پشتیبان محترم بود.

این سؤالی است که در برنامه کوله پشتی، به عنوان مسابقه پیا م کوتاه، به صورت زیرنویس، نمایش داده شد.

 

این سخن از کیست؟           ” بهار تو در جوانی است “

۱- امام خمینی      ۲- مقام معظم رهبری         ۳- شهید بهشتی

با رد گزینه به راحتی می‌توان به این سوال پاسخ داد. هر آدم عاقلی به راحتی می‌تواند، گزینه دو را انتخاب کند. چرا؟ به خاطر اینکه اگر این سخن، از مقام معظم رهبری نباشد، اصلا گزینه دو در بین جواب‌ها، مطرح نخواهد شد. به همین سادگی…

دو تا حدیث!! هم از راهنمایی و رانندگی زیر نویس شد.

پشت هر چراغ قرمز، یک چراغ سبز است. فقط کمی صبر کنید..

گذشت در رانندگی، بزرگترین شجاعت است..

لجن

بسم الله

منزل یکی از اقوام، مشغول دیدن یکی از کانال های کشور ترکیه بودم. برنامه ای نشان میداد که هدف آن جذب توریسم بود. موضوعی که به روی آن تأکید شده بود، لجن درمانی بود.

موضوع از این قرار است. در بعضی از سواحل دنیا، که البته بسیار محدود است، لجن هایی وجود دارد که برای درمان بعضی از بیماریهای مفصلی مورد استفاده قرار می گیرد. بدن شخص بیمار را آغشته به این لجن می کنند و بیمار چند ساعتی را بدین صورت طی خواهد کرد.

lajan-۱.jpg

برنامه ای که در حال پخش بود، مجموعه هایی را نشان میداد که به این منظور ساخته شده بودند و کلیه امکانات، اعم از استخرهای آب گرم و تجهیزات کامل پزشکی را دارا بودند.

اینها را گفتم که این را بگویم. دریاچه ارومیه، یکی از ناب ترین سواحلی است که دارای این لجن های طبی است به طوری که در دنیا نظیر ندارد. یکی از دوستان می گفت که مسئولین ژاپن، پیشنهاد انجام یک پروژه عظیم را داده اند در عوض واگذاری بهره برداری از این لجن ها.

این هم یک خاطره: چند سال پیش، با جمعی از دوستان، در سفری که به ارومیه و خامنه داشتیم، سری هم به دریاچه ارومیه زدیم و با تعریفی که دوستان از این لجن ها کردند، ما هم تصمیم گرفتیم که تنی به این لجن ها بزنیم. چشمتان روز بد نبیند. بعد از حدود ۱ ساعت که خودمان را به این کار مشغول کردیم، متوجه شدیم که…….، روم به دیوار……، خودمان را با فاضلاب درمان کرده ایم. قضیه از این قرار بود که یکی از ماشین های تخلیه چاه، آمده بود آنجا و ………

 

lajan-۲.jpg

در اینجا از مسئولین استان، درخواست می کنم که امکانات لازم را جهت بهره وری مناسب از این نعمت خدا دادی، در منطقه ایجاد کنند. منظورم به شماست دوست عزیز…

پ . ن : عکس ها را در اینترنت جستجو کرده ام.

معما

بسم الله

کسی می‌دونه امروز چه خبره؟ یا خودم بگم…

قطب شمال – جزایر سه گانه

بسم الله

جان من، نگاه کن ببین کشورهای دنیا برای تصاحب قطب شمال، دست به چه کارهایی می‌زنند. طرف رفته تو عمق ۴۲۶۷ متری زیر آب در قطب شمال، و پرچم کشورش را در زیر آب، نصب کرده. نمی‌دانم تصوری از این حرکت دارید یا نه؟ ۴۲۶۷ متر زیر آب، اون هم در قطب شمال.

اون وقت ما نمی‌توانیم، مالکیت جزایر ۳گانه در خلیج فارس رو ثابت کنیم. هر روز هم که سخنگوی وزارت خارجه، بیاد و از مالکیت این جزایر صحبت کنه؛ هر روز هم که اون خانمه‌ای که تو خبر نیمروزی گزارش آب و هوای کشور رو که میده، اسمی هم از تنب‌کوچک و تنب‌بزرگ و ابوموسی بیاره، باز هم گره‌ای باز نمی‌شه.

آقا جان من؛ این همه پول تو مملکت داره خرج می‌شه. یه خورده هم خرج این سه تا جزیره کنیم دیگه.

هزار نفر آدم بیکار تو مملکت رو روانه این جزایر کنیم. زن و مرد. ماهی یک میلیون هم بهشون حقوق بدیم. آنها بروند و آنجا زندگی کنند و به تولید مثل بپردازند. بعد برویم آنجا برایشان بیمارستان بسازیم تا بتوانند فرزندانشان را به دنیا بیاورند. بعد برویم برایشان بقالی و قصابی و سینما درست کنیم تا بتوانند پولهایشان را خرج کنند. بعد از چند سال هم می‌رویم برای آن بچه‌هایی که آنجا به دنیا آمدند، مدرسه می‌سازیم تا بروند علم آموزی کنند. مسجد می‌سازیم تا نماز بخوانند. فرودگاه می‌سازیم تا فامیل‌هایشان بروند و بیایند. بعد از چند سال هم که دیگه خیلی پول دار شدیم، می‌رویم و آنجا یک دونه دبی می‌سازیم، از نوع اسلامی.

آخه این کارها هم مگه کاری داره؟ با شعار دادن و بیانیه و شاخ بازی، این جزایر مال ایران نمی‌شه. طرف رفته زیر آب پرچم زده، اون وقت ما روی آب…..

سکوت

بسم الله

هر موقع قرار شد با بعضی از افراد، یک کاری را انجام دهید که در روند انجام آن کار، احتیاج به یک مدیریت موازی با آن افراد پیدا کردید، و هنگامی که متوجه شدید آن افراد به شدت دارای عقده‌های مدیریتی هستند، تنها کاری که من به شما پیشنهاد می‌دهم، آن است که در مقابل آن افراد، سکوت اختیار کنید و به آنها اختیار تام بدهید، تا آنها به مدیریت خود ادامه دهند و همه چیز را به قضاوت خود و دیگران در آینده واگذار کنید. این حداقل باعث می‌شود که آن فعالیت به یک نتیجه‌ای برسد؛ و اختلافات شما باعث تضعیف فعالیت شما نشود.

silent.jpg