گذر عمر

بسم الله

به همین راحتی ۳ ماه از عمرمون گذشت. فروردین ، اردیبهشت ، خرداد ؛ اصلا نفهمیدم چی شد. چه جوری گذشت. یک چهارم از سال ۱۳۸۵. انگار همین چند روز پیش بود که تو سرخس بودیم. الان که دفترچه خاطرات این ۳ ماهه رو ورق می‌زنم ، تازه حس می‌کنم که نه بابا، مثل اینکه جدی جدی ۳ ماه رو پشت سر گذاشتیم. زمانه بدی شده. گذر عمر را نمی‌توان احساس کرد. بعضی‌ها می‌گن که یکی از نشانه‌های آخر زمان همینه.

چشم به هم بذاریم شده ۳۱ شهریور. ۳ ماه دیگه که به اصطلاح بهش می‌گن ۳ ماه تعطیلی ، رو هم پشت سر خواهیم گذاشت….

حرف  آخر : فقط دعا می‌کنم که زنده موندنمون یه فایده برامون داشته باشه و هر روزمون بدتر از روز گذشته نشه. در غیر این صورت از خدا می‌خوام که این عمر را از ما بستاند…..

انتخاب

بسم الله

توی یه انتخاب سنگین گیر کردم. توکلم به خداست. ان شاء الله اگر جواب مثبت دادم از پسش بر بیام.

یکی از رفقای دانشگاه من، الان که تقریبا درسش داره تموم می‌شه ، فیلش یاد هندستون کرده و هوس سربازی کرده و از تحصیل انصراف داده. این دوست ما هم از اون رفقایی که از راهنمایی با هم بودیم. از اون بچه‌های با هوش و همیشه شاگرد اول. ازش پرسیدم که چرا اینکارو کردی؟ در جواب بهم گفت که ” دیگه خسته شدم، درس خوندن دیگه برای من یه حالت فرسایشی پیدا کرده”  ؛ خیلی دل بزرگی داره که این کارو کرده. نمی‌دونم فکره همه چیز رو کرده یا نه؟ نمی‌دونم . شاید کار اشتباهی کرده باشه….

پیش بینی من از بازی ایران و آنگولا : ۱ – ۱

یک میلیارد ریال!

بسم الله

حداقل شبی یک میلیارد ریال جایزه برای افرادی که تو مسابقه پیش بینی شبکه سه سیما شرکت می کنند. یه خورده جای تامل داره. چرا اینقدر باید جام جهانی برای ما اهمیت داشته باشه؟

پیش بینی من از بازی ایران و پرتقال: ۱ – ۱

 

تابستون

بسم الله

کمی احساس سبکی می‌کنم. تا امروز صبح فشار زیادی را تحمل کردم. یه سری امتحان سنگین که تماما پشت سر هم بود. منم که این ترم به دلیل اینکه یه خورده سر خودم را شلوغ کردم، ( قبل از عید )، از درس‌ها عقب بودم. دعا کنید که به خیر بگذره.

کلی کار هست که باید تابستون امسال انجام بدم. ولی آخر تابستون به شما می‌گویم که چند درصد از این کارها را انجام دادم. فکر نکنم بیش از ده در صد از کارها انجام بشه.

۱۵ خرداد…

بسم الله

این تعطیلی ۱۵ خرداد از اون تعطیلی‌هایی هست که کسی جرأت نداره حذفش کنه.

چرا؟

چون یه بار حضرت امام تو یکی از سخنرانی‌هایش به این مضمون فرموده که : برای همیشه ما عزادار این روز خواهیم بود.

الان اگه کسی بیاد طرح حذف تعطیلی این روز رو بده، به ضد انقلابی بودن و پایمال کننده ارزشهای حضرت امام متهم میشه.

بابا جان ۴۳ سال از قیام ۱۵ خرداد گذشته. الان اگه از خیلی‌ها مثل من بپرسی که ۱۵ خرداد چه خبر بوده، چیز به خصوصی نمی‌دونن. الان بعد از گذشت این همه سال خانواده‌های کسانی هم که تو این روز عزیز از دست داده‌اند، برای شهدای خود عزاداری نمی‌کنن. آخه تا کی باید اسیر تعصبات بیهوده باشیم. این یکی از رازهای جلو نرفتن ماست.

یکی مثل احمدی‌نژاد باید بیاد طرح حذف تعطیلی این روز رو بده که فعلا کسی نمی‌تونه بهش بگه بالا چشمت ابرو….