قا قا لی لی

بسم الله

مستر پرزیدنت یکباره دیگه دارن تشریف می‌برن به شهر نیویورک. قراره که دوباره در روز اول سخنرانی بکنند در جمع رؤسای جمهور دیگر کشورها. معلوم نیست که این سری چند تا کشور جلسه رو ترک میکنن. ولی اینو میدونم که باراک اوباما از جاش تکون نمیخوره. چون ظاهرا قراره به ایران قاقالی‌لی بفروشه. پولش رو هم نمیخواد بگیره. چون کشورش از قدیم با ایران حساب کتاب داشته. ما که به شدت استقبال میکنیم از این معامله. چون قاقا‌لی‌لی هامون کم کم داره تموم میشه. ماهی یکی دوتاشون اووف میشه..

راهپیمایی روز قدسی بشه امسال. دوستان که از قبل تذکرات لازم رو به مردم فهیم متذکر شدن. خطیب نماز هم  که آیت الله! خاتمی هستند. حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی هم ظاهرا کسالتی دارن و نمی‌تونن تشریف بیارن. چه شود…

ماه رمضان داره تموم میشه.. به رسم سال‌های قبل، این شعر از حاج منصور رو گوش کنین..

تقلب!

بسم الله

رییسجمهور: من با کودک ۵ ساله هم که نامه نوشته بود گفت‌وگو کردم. با دانش‌آموز سال سوم دبستان که از دید خود ۱۰ طرح برای آلودگی، ترافیک و مسکن داده بود ۲۰ دقیقه حرف زدم. چرا می‌گویید دولت مشورت نمی‌کند؟
بنده همین‌جا از رئیس جمهور محترم به خاطر اینکه با یک کودک ۵ ساله برای اداره امور کشور به مشورت نشسته است، کمال تشکر را دارم. امیدوارم یک روزی بشود که ایشان با نوزادان ۵ ماهه هم بتوانند مشورتی داشته باشند..

دیروز امتحان تجدیدی‌های شهریور رو برگزار کردیم.. دانش آموزایی دارن قبول میشن که نمیدونن تو دستشون چند تا انشگت دارن.. بچه‌ها عادت کردن به تقلب. به یکی از بچه‌ها سر جلسه امتحان میگم:

* این چیه روی سینه‌ات آویزون کردی؟
” آقا این زنجیر رو میگین؟ رویش نوشته خدا..
* بچه جان.. خودم دارم میبینم چی نوشته… میدونی خدا یعنی چی؟ همین الان داره نگاهت میکنه.. چرا تقلب میکنی؟

صاف صاف تو چشم آدم نگاه میکنه و میخنده.. این برگه رو حالا از زیر دستش بگیر و از امتحان پرتش کن بیرون.. آخرش که چی؟ فکر میکنی که درست میشه؟ فکر میکنی که با خدا میشه؟.