لبیک

بسم الله

دعاگوی همه دوستان…

رای من، سفید

بسم الله

نتایج انتخابات دور دهم ریاست جمهوری، کمی تا قسمتی برایم عجیب بود. اینکه دکتر احمدی‌نژاد توانست ۲۴ میلیون از ۳۹ میلیون رای ریخته شده در صندوق‌ها را به خود اختصاص دهد، دور از انتظار بسیاری از دوستان بود. بسیاری از آقایان اعلام می‌کنند که در انتخابات تقلب صورت گرفته است. من هیچ وقت به این موضوع اعتقاد نداشته‌ام. در تمامی انتخابات همیشه اینگونه بوده که جناح و یا کاندیدای بازنده، دیگران را متهم به تقلب می‌کند.

یک بار برای همیشه باید این موضوع حل و فصل شود. اگر معترضین اعتقاد دارند که تقلب در شمارش اتفاق افتاده، مجریان انتخابات برگه‌های رای را در اختیار نامزدهای شکست خورده قرار دهند.

خوشحالم از اینکه در این دوره اسم کسی را در برگ رای خود ننوشتم. معتقد بودم که هر چهار نامزد صلاحیت اداره کشور را ندارند.

ولی این را باید قبول کنیم که محمود احمدی نژاد، دهمین رئیس جمهور ایران است. انتخابات تمام شد. از این تاریخ به بعد همگی باید از وی حمایت کنند. هر گونه سنگ اندازی، به زیان تمام مردم می‌شود. همان‌گونه که در چهار سال قبل اینگونه سنگ انداختن‌ها، به زیان مردم شد. به این معتقدم که بسیاری از گرانی‌ها، بدست خیلی از همین آقایون به مردم تحمیل شد. همین کسانیکه احمدی‌نژاد اسمشان را اعلام کرد.

بگذریم..

اگر نمی‌توانید این چگونگی ها را تحمل کنید، به چهار سال بعد امید داشته باشید. خلاصه یک جوری رفتار کنید که از روی هوای نفس نباشد.

ان‌شاالله که اوضاع سیاسی و اقتصادی ایران از این چالش خارج شود. بحرانی که انصافا احمدی‌نژاد هم در به وجود آمدن آن، نقش داشته است.

نتایج مناظره

بسم الله

بنا داشتم که درباره انتخابات صحبتی نکنم. بعد از مناظره دکتر احمدی نژاد و مهندس موسوی، احساس کردم که میتوان حرفهایی زد.

mosavi-ahmadinejad

خیلی نتایج میتوان گرفت.

سیاست خیلی کثیف است. هر دو نفر میگویند که پشت سر کسی نباید حرف زد. اما موسوی از محصولی می‌گوید و احمدی‌نژاد از آقازاده ها..

هر دو نفر می‌گویند که مدرک دانشگاهی مهم نیست و هر دو نفر برای مدرک نداشتن دیگران جفت پا می‌گیرند.

موسوی که حرف زدن بلد نیست.. احمدی نژاد هم که فقط حرف زدن بلد است.. اون یکی که هی میگه چیز چیز… این یکی هم فقط می‌گه ملت ایران ملت ایران…

احمدی‌نژاد از خاندان هاشمی و ناطق نوری گفت. مطالبی رو اشاره کرد که همه ملت قبول دارند. به اینکه خانواده هاشمی از رانت پدر پله‌های ترقی رو بالا رفته‌اند، شکی نیست. ولی چرا این حرف‌ها باید یک هفته قبل از انتخابات گفته شود. اگر این حرف‌ها نادرست است که خدا ببخشد گناه تهمت زنندگان رو. اگر درست است که همه ما می‌دانیم حتما درست است، چرا آقای خامنه‌ای دست به کار نمی‌شود. اگر آقای هاشمی و ناطق اهل رانت هستند که دیگر عادل نیستند. پس چرا آقای خامنه‌ای نماز ملت رو خراب می‌کنند. هر چه سریع تر آقای هاشمی باید از امامت نماز جمعه عزل بشوند.. من نمی‌خوام زیاد وارد بحث بشوم. صحبت زیاد است.

احساس من این بود که احمدی‌نژاد احساس خطر می‌کنه. احساس خطر از اینکه شاید رای نیاره. به خاطر همین شاید اینجور نسبت به هاشمی و خاتمی موضع گرفت. هیچ وقت مسئولین اینگونه رویشان به روی هم باز نشده بود. اگر احمدی‌نژاد رای بیاورد، نسبت به حرف‌های مناظره‌اش، چه موضعی می‌گیرد؟

هیچ موقع اخلاق انتخاباتی در ایران درست نمی‌شه…