فرش ایرانی

 

بسم الله

یکی از محصولات منحصر به فرد کشور ما فرش است. فرش ایرانی را در تمام دنیا به خوبی می‌شناسند؛ و حتی بعضی از کشورها به خاطر اینکه بتوانند فرش‌های تولیدی خود را به فروش برسانند، از اسم فرش ایرانی استفاده می‌کنند.

farsh.jpg

با رضا به دیدن فیلم “فرش ایرانی” رفتیم که در سینما فرهنگ اکران می‌شود. این فیلم مستند، از پانزده فیلم کوتاه تشکیل شده که هر کدام از آنها، توسط یکی از کارگردانهای معروف کشور ساخته شده است.

بعد از دیدن فیلم به این نتیجه رسیدم که یا من چیزی از هنر سینما و سبک‌های جدید فیلم سازی سر در نمی‌آورم، یا اینکه این پانزده فیلم تماما ضعیف ساخته شده‌اند.

یعنی بعد از این همه سال، کارگردانان تراز اول کشور جمع شوند و در نهایت این مجموعه بی‌ارزش را درباره فرش ایران بسازند، جای شرم دارد…

نوید حسنی

بسم الله

به فاصله یک هفته، بامداد امروز دوباره رفتم به فرودگاه امام خمینی. اینبار برای خداحافظی از نوید…

navidhasani-1.jpg

تا موقعی که از قسمت کنترل عبور نکرده بود، باور نمی‌کردم که این پسر واقعا مسافر است. از بس که همیشه برای ما خالی بندی می‌کرد. اون هم کجا؛ استرالیا…. رفت که از اونجا فوق لیسانس بگیره.

موقع رفتن، قرآن را برایش باز کردم. آیات ابتدایی سوره روم آمد.. ان‌شاءالله بتواند بر مشکلاتش غلبه کند..

navidhasani-2.jpg

این هم یک عکس از شام آخر..

navidhasani-3.jpg

۲۲بهمن

بسم الله

22bahman-1.jpg

راز ماندگاری یک حکومت حمایت مردمی است و به همین دلیل، تمامی حکومت‌ها به دنبال این هستند که مقبولیت خود را در جامعه بالا نشان دهند.

راهپیمایی بیست و دو بهمن در کشور ما، یک ابزار تبلیغاتی است برای نشان دادن این حمایت به کشورهای دنیا. جدا نمونه این حرکت در تمام دنیا بی‌نظیر است و اکثر حکومت‌های دنیا به دنبال چنین حمایتی از طرف مردم خود هستند که به هیچ عنوان نمی‌توانند به آن دست پیدا کنند.

مردم ایران، مردمانی بسیار عجیبند. ای کاش قدر این ملت را بدانند.

22bahman-2.jpg

محمد سلمان خاکسار

بسم الله

محمد سلمان خاکسار ، از دوستان دوره ۲۲ دبیرستان مفید امروز صبح تهران را به مقصد آلمان ترک کرد. لیسانس را از دانشگاه تهران گرفت و از این به بعد برای ادامه تحصیل، چند سالی را در آن کشور زندگی خواهد کرد. رفیقی دوست داشتنی با قلبی صاف و ساده.  خداوند پشت و پناهش باشد…

khaksar-1.jpg

 

khaksar-2.jpg

 

khaksar-3.jpg

بازنشستگی

بسم الله

یکی از دلایلی که افراد جامعه بعد از گذشتن از یک سنی مجبور به بازنشسته شدن می‌شوند، این است که آن افراد توانایی خود را برای انجام وظائفی که بر گردنشان است، از دست می‌دهند و دیگر نمی‌توانند مثل قدیم که جوان‌تر بودند، خوب فکر کنند و خوب تصمیم بگیرند. مخلص کلام اینکه پیر شده‌اند و باید میدان را به جوان‌ترها و افراد توانمند بدهند.

حال اگر فردی با این شرایط در یکی از پست‌های کلیدی کشور قرار داشته باشد، چه اتفاقی می‌افتد؟ آن فرد بسیار دوست دارد و از وظائف خود می‌داند که به این انقلاب خدمت کند و از آرمان‌های آن دفاع کند. ولی با رفتارها و حرکات و سخنان خود که به دلیل ضعیف شدن قوای فکری و توانایی‌اش می‌باشد، تیشه به ریشه این انقلاب می‌زند.


 

jannati.jpg

معرکه گیری حداد عادل

بسم الله

رئیس جمهور طی نامه‌ای خطاب به رئیس مجلس مخالفت خود را با تصویب یک قانون در مجلس اعلام کرد.

همین.

این همه معرکه گرفتن نداشت. به نظر من اینکه رئیس جمهور نسبت به تصویب یک قانون معترض باشد، و اعتراض خود را به صورت رسمی اعلام کند، ایرادی ندارد. مخالفت با یک قانون به معنای اجرا نکردن اون نیست. اینکه حداد عادل این حرکت را نادر و عجیب اعلام بکند، و برای معرکه‌گیری، یک نامه هم به رهبر بزند، جای تعجب دارد. نه اینکه…