درگذشت دکتر شهیدی

بسم الله

درگذشت استاد سید جعفر شهیدی را به دوست عزیزم، سید علی شهیدی تسلیت عرض می‌کنم..

 

dr-shahidi.jpg

 

آبان ماه پارسال بود که به همراه هادی و سید علی شهیدی از کتابخانه دکتر، بازدید کردیم. دور تا دور منزل ایشان را کتاب‌هایشان تشکیل داده بود که در قفسه‌های متعدد قرار داشتند. اون موقع بود که فهمیدم برای کسب علم چقدر باید تلاش کرد..

 

 

عدم هماهنگی

بسم الله

ساعت ۱۸، مدیر کل آموزش و پرورش استان تهران اعلام کرد که فردا پنجشنبه، فقط مدارس ابتدایی و راهنمایی تعطیل هستند و مقاطع متوسطه به علت حساسیت برنامه‌های درسی، در هر شرایطی باز هستند و مدیران محترم لطف کنند و امتحانات را با کمی تأخیر شروع کنند.

ساعت ۲۰، استاندار محترم استان تهران اعلام کرد که فردا پنجشنبه، تمامی مقاطع تحصیلی اعم از ابتدایی و راهنمایی و دبیرستان و پیش‌دانشگاهی تعطیل می‌باشند.

به نظر بنده، یکی از ایرادات مهم مدیران ما، مسئله عدم هماهنگی بین خودشان است. این بار اول نیست که چنین اتفاقی می‌افتد. بسیار دیده‌ایم که یک شخصی، مطلبی را در رسانه‌ها عنوان می‌کند و در مدت بسیار کوتاهی شخص دیگری می‌آید و یک خبر کاملا متناقضی را اعلام می‌کند. نمونه‌های دیگر را می‌توان در اخبار سهمیه بندی بنزین و یا رایانه‌ای شدن انتخابات مشاهده کرد.

هر شخصی نباید به خود اجازه مصاحبه دهد. هر خبری از زبان هر آدمی نباید خارج شود. مدیران قبل از اعلام هر خبری، باید مطلب مورد نظر را با هم چک کنند و یک تصمیم واحد بگیرند.

این مشکل ریشه‌های زیادی می‌تواند داشته باشد. مثلا رئیس جمهور در یک جلسه غیر رسمی هیئت دولت، به یک موضوعی اشاره جزئی می‌کند و یک موضع غیر رسمی درباره یک موضوعی می‌گیرد. آقای وزیر سریع مشغول مصاحبه می‌شود و سریع خبرسازی می‌کند. و یا افرادی برای اینکه بتوانند روی نظر خود پافشاری کنند، سریع از ابزار رسانه استفاده می‌کنند و طرف مقابل هم کم نمی‌گذارد و سریع یک موضع کاملا متفاوت می‌گیرد.(چقدر از کلمه “سریع ” استفاده کردم. یک خورده زیادی شد!)

این موضوع عاملی است که سبب بدبین شدن اذهان عمومی می‌شود و سردرگمی مردم را که باعث نارضایتی آنها می‌شود را در پی خواهد داشت.

هوای برفی

بسم الله

برف سنگینی در کل کشور شروع به باریدن گرفته. خدا را شاکریم. ولی نمی‌دانم چرا پروردگار چنین لطفی به این مردمان می‌کند. مردمانی که مستحق عذاب سنگین پروردگار هستند. جامعه‌ای که انواع فساد در آن جریان دارد، آیا استحقاق چنین نعمتی را دارد؟

از این می‌ترسم که مکر پروردگار، دلیل بر این نعمت باشد. شاید فساد در اجتماع به حدی رسیده که دیگر این مردم باید به حال خود رها شوند و از این چنین نعمت‌هایی برخوردار شوند تا بر بار گناهانشان بیافزایند.

و این همان مکر پروردگار است..

 

کاروان داره به کربلا نزدیک میشه… ؛؛ ساربان آرام، قدری آهسته….

ساعت شنی

بسم الله

شنبه شب دو نفر کارشناس آمدند در تلویزیون و از سازندگان سریال ساعت شنی تشکر کردند. ما هم به نوبه خود تشکر خود را اعلام می‌داریم.

تشکر می‌کنیم از مسئولین صدا و سیما که به فکر معضلات اجتماعی هستند. تشکر می‌کنیم از مسئولین صدا و سیما که به فکر ارتقاء آگاهی‌های پزشکی عموم مردم جامعه هستند. تشکر می‌کنیم از مسئولین صدا و سیما که مشکل دروغ گفتن پدر و مادرها را حل کرد و دیگر لازم نیست که مامان خانواده در جواب سوال کنجکاوانه کودک خود، بگوید که یک روزی پدرت پیاز خورد و آقا کلاغه رفت پیش بابات و بعدش اومد پیش من و من یک مدت به عکس بابات نگاه کردم تا تو به دنیا اومدی!!

فقط می‌توانم بگویم که مسئولین فرهنگی کشور، به دور خود می‌چرخند.

در پایان هم در گذشت خانم بی نظیر بوتو را به عموم مردم، به ویژه رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تسلیت می‌گویم.

صف دو کیلومتری

بسم الله

بالاخره، رسیدیم به زمستون. باز هم یک نگاه به سه ماه گذشته. هیچ…

چهل روز وقت دارم که بنشینم درس بخوونم…

این که میگن، مار از پونه بدش میاد در خونش سبز میشه، بی حکمت نیست. بقیه‌شو نمیشه اینجا گفت. رفقا بیان. به صورت خصوصی خدمتشون عرض خواهم کرد.

دیروز که عید قربان بود؛ هر چی زور زدیم که یکی رو پیدا کنیم، براش گوسفند بکشیم. ولی کسی پیدا نشد. عجب دوره زمانه‌ای شده ها…

دیشب، نیم ساعت بعد از اینکه سهمیه های جدید بنزین، به دست مردم رسید، از جلوی یک پمپ بنزین عبور کردم. صفی که مردم برای رسیدن به پمپ درست کرده بودند، بیش از دو کیلومتر بود…

فیروز خان هم که دیروز نتیجه گرفت. چقدر هم که خوشحال شده بود. من پیش بینی می کنم که استقلال، در جام حذفی بتونه به فینال برسه. به دعای خیر دوستان..

و اما مصاحبه حاج محمود قبل از رفتن به سفر حج. بالاخره بعد از دو سال،احمدی نژاد با شجاعت تمام، به علت اصلی گران شدن قیمت مسکن اشاره کرد و آن هم عرضه بدون برنامه وام های مسکن، توسط بانک مسکن بود؛ موضوعی که مثل روز روشن بود..

سید محمد خاتمی هم که این چند وقته، خیلی فرد فعالی شده. از این شهر، به اون شهر. از این دانشگاه، به اون دانشگاه. این یعنی اینکه ای ملت به گوش باشید!

جناب شهردار؛ بی آر تی، چیز خوبیه. خیلی هم خوبه. ولی موقعی که درخت های خیابان آزادی رو برای ساختن مسیر بی آر تی، کندی و به جایش آسفالت ریختی، به فکر بارون زمستون نبودی؟! تا با یک بار بارندگی مختصر، در خیابان آزادی دریاچه ایجاد نشود!!

ما هم خدایی داریم..

اللهم زین اخلاقنا بالقرآن…

 

فعلا همین…