ماراتن سریال

بسم الله

دیروز هر چی فحش بلد بودم، نثار مدیرعامل و سر مربی و بازیکنان بی‌غیرت استقلال کردم. این تیم، امسال تیم نمی‌شه. از اولش که این فتح‌الله‌زاده رو گذاشتن مدیرعامل، مثل روز برام روشن بود که چی میشه.

 

esteghlal.jpg

 

ماه رمضون سال‌های پیش یه جورایی باحال تر بود. این چند ساله که تلویزیون ماراتن سریال برگزار می‌کنه. از پانزده دقیقه بعد از افطار، سریال شروع میشه تا پانزده دقیقه قبل از اینکه شب تصمیم به خواب می‌گیری. سریال دنبال کردن شده ماه رمضون الان ما. قشنگی بعد از افطار ماه رمضون‌ها از بین رفته. الان که منزل اقوام برای افطاری می‌ریم، همه چیز شده تلویزیون و سریال؛ و صمیمیت‌ها از بین رفته…

جشن رمضان هم که شبکه پنج برگزار می‌کنه، اونم از سنت‌های غلط سیماست. فیلم‌هایی که از خانواده‌های مستضعف به منظور جریحه‌دار کردن احساسات مردم پخش میشه، فایده‌ای جز بردن آبروی اون افراد نداره. بچه‌های جهادی هم که به اشتباه با این جشن همکاری می‌کنن. داریم به بیراهه میریم.

 

jashn-ramezan.jpg

 

کاظم هفت ساله

بسم الله

بچه‌ها. من از فردا قراره روزه بگیرم. بابام گفته برای هر یدونه روزه که بگیرم، ۱۰۰ تومن بهم میده. هورااااااااا ( کاظم ۷ ساله )

 

بچه‌ها. از فردا باید روزه بگیریم. ( کاظم ۲۴ ساله )

 

دوست دارم که کاظم هفت ساله باشم……

راهی برای تلافی

بسم الله

دوستان اینقدر سنگ این عرب‌های فلان رو به سینه نزنید. به قول اصغر آقا، زمون اون خدا بیامرز این عرب‌های بهمان، جرأت نداشتن نگاه چپ بکنن به ایران. کسی اونارو آدم هم حساب نمی‌کرد. حالا چرا به اینجا رسیدند و ما به اینجا رسیدیم، خیلی جای بحث داره. که بنده حاضرم با هر کس که طلبه است به صورت رو در رو مباحثه کنم.

وسط هفته کوه رفتن هم لذت خاص خودش رو داره. خلوتی کوه این احساس رو به آدم منتقل می‌کنه که تمام این کوهستان متعلق به خودشه.

دوستان دقت کنند که پروژه برج میلاد قراره که ۱۳ روز دیگه افتتاح بشه. البته طبق اون چیزی که روزشمار داره نشون میده.

اگه یه بابایی که متأهل هم هست، ساعت یک و نیم نصف شب به شما زنگ بزنه و شما رو از خواب بیدار کنه و بگه که ماشینم بنزین تموم کرده و از شما درخواست کمک کنه و شما از محل خواب برخیزید و جامه به تن کنید و وقتی که آماده حرکت شدید، دوباره با شما تماس بگیره و بگه که شوخی کردم، بگیر بخواب؛ شما چه حسی بهتون دست میده و برای تلافی چه راهی را انتخاب می‌کنید؟

سوسمار خور

بسم الله

مقدمه: در اینکه عرب‌ها، انسانهایی تنبل، تن‌پرور، مفت‌خور، سوسمارخور، بدبخت، مفلوک، ذلیل، توسری‌خور از زورگویان، ترسو، فاسد، نون به نرخ روز خور، نمک نشناس، بی‌فکر، خرفت، خنگ، نامرد و بی‌غیرت هستند، شکی نیست و به صفاتی که ذکر شد شک نباید کرد.

 

soosmarkhor.jpg

نوشتار: چند روز پیش در خبرها شنیدم که دولت کویت تعطیلات رسمی کشورش را از پنج‌شنبه و جمعه، به جمعه و شنبه تبدیل کرده است. با دو دیدگاه می‌توان به این موضوع نگریست. اگر بخواهیم خوش‌بینانه به این موضوع نگاه کنیم، می‌توانیم بگوییم که تصمیمی که این کشور اسلامی گرفته، باعث می‌شود که این کشور در عرصه اقتصادی، از دیگر کشورهای دنیا، عقب نیافتد و این فرصت را برای خود ایجاد کند تا بتواند یک روز بیشتر با دیگر کشورهای دنیا، مراودات تجاری داشته باشد و با این نگرش می‌توانیم این نسخه را برای دیگر دولت‌های اسلامی نیز پیچید؛ که البته من این تحلیل را نمی‌پذیرم.

حال اگر بخواهیم واقع‌بینانه به این موضوع نگاه کنیم، به نتیجه‌ای می‌رسیم که بنده در مقدمه ذکر کردم. یعنی این کشور، برای اینکه بخواهد در دنیا، جایی برای خود باز کند، در تلاش است تا سیستم مدیریتی کشورش را با کشورهای اروپایی، همخوان کند. و این یعنی تن دادن به ذلت.

پانوشت: با اینکه عرب‌ها، همان‌هایی هستند که در مقدمه گفتم، ولی باید این نکته را از آنها یاد گرفت و آن اینکه دولت این کشور، با جدیت تمام از تصمیم خود دفاع کرده و اعلام کرده که این تصمیم را عملی خواهد کرد؛ و توجهی هم به اعتراض نمایندگان مجلس کشورش ندارد؛ و اجازه دخالت را به آنها نداده است. حال در کشور ما نمایندگان هیچ کار دیگری ندارند، الا اینکه ساعت کشور را یک ساعت جلو بکشند….

یه تمرین خوب

بسم الله

بیایید یک چیزی را با هم تمرین کنیم. به این موضوع توجه داشته باشیم که یه نفر هست که همیشه به اعمال ما نگاه می‌کنه. حواسمون باشه که با اعمال ناشایست، ناراحتش نکنیم.

همین

mahdi.jpg