کبوتر نامه رسان

بسم الله

می‌گویند که تیم فوتبال باشگاه استقلال تهران به دلیل عدم ارائه اسامی بازیکنان ، در زمان مقرر به کنفدراسیون آسیا ، از رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا حذف شده است. و این در حالی است که مسئولین این باشگاه ، این امر را ناعادلانه می‌دانند و می‌گویند که اشتباهی رخ داده است و ما اسامی را ارسال کرده‌ایم و این مشکل ما نیست که چرا اسامی به دست مسئولین کنفدراسیون آسیا نرسیده .

بله . مسئولین باشگاه راست می‌گویند. اسامی را ارسال کرده‌اند. حالا به چه وسیله‌ای، اصلا مهم نیست. فقط مهم این بوده که اسامی بازیکنان را ارسال کنند که کرده‌اند. حالا چه با پست هوایی، چه با پست زمینی، چه با پست پیشتاز، چه با پیک موتوری، چه با کبوتر نامه رسان…. اصلا مهم نیست. فقط مهم این بوده که اسامی را ارسال کنند که این کار را کرده‌اند…. بیچاره هواداران.

کسی از اخبار خوش هسته‌ای که قرار بود ۲۲ بهمن اعلام بشه و مردم جشن بگیرند ، خبر داره یا نه؟

کاظم

بسم الله

یه مطلب رو چند بار باید بشنویم تا کاملا وارد این مغز فسیلی‌مان شود؟ همه‌مان شنیدیم که اگر در موقع عصبانیت خشم خود را فرو ببریم ، کلی برکات دارد و از این حرف‌ها… مثلا به ما می‌گویند کاظم. یعنی فرو برنده خشم؛همون کظم غیظ که شنیده‌اید…. الان که آروم شدم دارم خودم را سرزنش می‌کنم که چرا من با عزیزتر از جانم اینگونه برخورد کردم… می‌دانم که چوبش را خواهم خورد.

این تیریپ فرزاد حسنی رو که دیده‌اید که همیشه خودش را از همه چی آگاه نشان می‌دهد. آقا ، تو این مصاحبه‌ای که با آقای هاشمی انجام داد، عجب سوتی داد. آقای هاشمی درباره پذیرش قطعنامه و نامه حضرت امام صحبت می‌کردند. و به این مضمون گفتند که : ” در آن زمان که امام نامه را نوشتند، تمام نامه از صدا و سیما پخش نشد.” فرزاد حسنی برگشت و گفت که : ” آها ؛ بله حاج آقا . بله . درسته . حالا این قسمت هایی که قرائت نشد را چه زمانی منتشر خواهید کرد؟ ” آقای هاشمی در جواب گفتند که : ” چند وقت بعد از انتشار اولیه، نامه به صورت کامل در رسانه‌ها پخش شد”… و در این لحظه بود که فرزاد حسنی ضایع شد و بر ما بسی نشاط رفت…

الان به نظر شما من دارم غیبت می‌کنم؟

جیک جیک مستون

بسم الله

بعضی‌ها فقط جلوی بینی خود را می‌بینند و اصلا نگاهی به آینده ندارند.

چند ماه پیش، دغدغه من و خیلی از دانشگاهیان دانشگاه تهران، تغییر و تحول در نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه و رفتن آقای ابوترابی از این نهاد بود. چیزی که آن موقع به جلو رفتن این داستان کمک کرد، سکوت بسیج دانشجویی در قبال این اقدامات بود به طوری که هیچ گونه عکس العملی از خود نشان ندادند. خیلی از افراد با مسئولین بسیج صحبت کردند. ولی گوش کسی به این صحبت‌ها بدهکار نبود که نبود. سرانجام اتفاقی که نباید می‌افتاد، افتاد. حاج آقای ابوترابی با دانشگاه خداحافظی کرد و جناب کلانتری جای ایشان را گرفتند.

گذشت و گذشت. چندی پیش طی یک اقدام غیر منتظره، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران، از طرف مقامات بالا، از سمت خود برکنار شد و شخص دیگری جای وی را گرفت. دهان همه بچه‌های بسیج از این اقدام باز ماند. نمی‌دانستند که چه کار باید بکنند. به شخصه از اینکه یک همچین بلایی سرشان آمد، خیلی خوشحال شدم. پیش هر کسی که می‌رفتند، ناامید بر می‌گشتند. ظهر تاسوعا حاج آقای ابوترابی در مراسم مسجد دانشگاه شرکت کردند. بچه‌های بسیج از این موقعیت استفاده کردند و از حاج آقا طلب یاری کردند. حاج آقا با اینکه در حال حاضر در دانشگاه سمتی ندارند، به آنها قول دادند که موضوع را پیگیری کنند. من به کنایه به آنها گفتم که بروید به آقای کلانتری بگویید. جواب دادند از ایشان کاری بر نمی‌آید. جواب دادم: جیک جیک مستونت بود، فکر زمستونت بود؟! جوابی نداشتند که بدهند….

یا قتیل العبرات

بسم الله

moharam.jpg

باز این چه شورش است که در خلق عالم است

باز این چه نوحه و چه عزا و چه ماتم است

یک خواهش از همه دوستان؛ این ایام فضای خوبی ایجاد شده. سعی بکنیم که تو این ماه ، امام حسین رو بیشتر بشناسیم. یه مقدار عمیق‌تر و علمی‌تر به واقعه عاشورا نگاه بکنیم. به فکر این نباشیم که شب‌ها کجا بریم سینه بزنیم. به فکر این باشیم که کجا بریم….

دوست عزیزی به دنبال پاسخ این سؤال بود که : چرا به امام حسین علیه السلام ، قتیل العبرات گویند. پاسخ این سوال را از زبان حاج سعید حدادیان بشنوید. دریافت فایل صوتی

مسجد دانشگاه تهران ، در این دهه همانند سالهای گذشته میزبان عزاداران سالار شهیدان حضرت اباعبدالله  می‌باشد. هر روز از ساعت ۹:۳۰ .

آقا حامد هم لطف کردند و این فایل ترکی را برای ما ارسال کردند.

فدای لب تشنه‌ات یا حسین

التماس دعا