بسم الله

بنا داشتم که درباره انتخابات صحبتی نکنم. بعد از مناظره دکتر احمدی نژاد و مهندس موسوی، احساس کردم که میتوان حرفهایی زد.

mosavi-ahmadinejad

خیلی نتایج میتوان گرفت.

سیاست خیلی کثیف است. هر دو نفر میگویند که پشت سر کسی نباید حرف زد. اما موسوی از محصولی می‌گوید و احمدی‌نژاد از آقازاده ها..

هر دو نفر می‌گویند که مدرک دانشگاهی مهم نیست و هر دو نفر برای مدرک نداشتن دیگران جفت پا می‌گیرند.

موسوی که حرف زدن بلد نیست.. احمدی نژاد هم که فقط حرف زدن بلد است.. اون یکی که هی میگه چیز چیز… این یکی هم فقط می‌گه ملت ایران ملت ایران…

احمدی‌نژاد از خاندان هاشمی و ناطق نوری گفت. مطالبی رو اشاره کرد که همه ملت قبول دارند. به اینکه خانواده هاشمی از رانت پدر پله‌های ترقی رو بالا رفته‌اند، شکی نیست. ولی چرا این حرف‌ها باید یک هفته قبل از انتخابات گفته شود. اگر این حرف‌ها نادرست است که خدا ببخشد گناه تهمت زنندگان رو. اگر درست است که همه ما می‌دانیم حتما درست است، چرا آقای خامنه‌ای دست به کار نمی‌شود. اگر آقای هاشمی و ناطق اهل رانت هستند که دیگر عادل نیستند. پس چرا آقای خامنه‌ای نماز ملت رو خراب می‌کنند. هر چه سریع تر آقای هاشمی باید از امامت نماز جمعه عزل بشوند.. من نمی‌خوام زیاد وارد بحث بشوم. صحبت زیاد است.

احساس من این بود که احمدی‌نژاد احساس خطر می‌کنه. احساس خطر از اینکه شاید رای نیاره. به خاطر همین شاید اینجور نسبت به هاشمی و خاتمی موضع گرفت. هیچ وقت مسئولین اینگونه رویشان به روی هم باز نشده بود. اگر احمدی‌نژاد رای بیاورد، نسبت به حرف‌های مناظره‌اش، چه موضعی می‌گیرد؟

هیچ موقع اخلاق انتخاباتی در ایران درست نمی‌شه…


Notice: link_pages is deprecated since version 2.1.0! Use wp_link_pages() instead. in /home/webmath/public_html/shahne.com/weblog/wp-includes/functions.php on line 3888

۲۲نظر

 1. این همه وبلاگ باز کردم هیچ کدوم مثل شما تحلیل نکرده بودند!
  همه از کاندیداشون فقط دفاع بی خود کردند!
  ولی دو نکته دیگه: احمدی نژاد خیلی از رایاشو از فحشایی که می خوره میاره!
  موسوی هم با اون چیز چیز کردنش هیچ صلابت یک رییس جمهور رو نداره!
  ۳: با این جور بحث ها برنده شخص سومه!!!
  ۴:انشالا تا صبح اتوبان شهید احمدی نژاد توسط هاشمی افتتاح میشه!!!

  غریبه

 2. من به شخصه آدمی هستم که اهل شهر رفسنجان هستم.و خاندان هاشمی رو از نزدیک زیر نظر دارم.اینها از قدیم جزو خان و خانزاده ها بودند.اینها از قدیم مغز اقتصادی بودند.هاشمی رفسنجانی آدمی بود که در دوران جوانی خود در زمانی که هنوز در مصدر قدرت قرار نگرفته بود در قم شهرک میساخت.اینها افرادی نبودند که همچون صادق محصولی یکشبه به مال هنگفتی دست پیدا کرده باشند!

  دلسوخته

 3. سلام
  موسوی رو کار ندارم اما
  نظر شخصیم اینه که احمدی نژاد زیاده روی کرد

  مجتبی

 4. کسی که بگه حرفهای احمدی نژاد دروغ بوده بد بخت ترین انسان روی زمینه !!
  دیگه حتی اگه از یه بچه هم بپرسی چه کسی بیت المال ایران رو بیشتر از همه حیف و میل کرده یا بالا کشیده اولین اسمی که یادش میاد هاشمی و برو بچزشه !!

  مرتضی

 5. “چرا آقای خامنه‌ای دست به کار نمی‌شود”
  آقا کاظم شما هم مثل طرفدارهای خامنه ای در خوابی
  “پس چرا آقای خامنه‌ای نماز ملت رو خراب می‌کنند”
  خامنه ای بهشون مقام حکومتی داده بعد تو در فکر عدالت پیش نماری؟

  ممد میکا

 6. دیشب شب وفات مردی بود که ساده و پاک و صادق ومؤمن وعارف و… بود، دیشب به دست خودمون به بنایی که آن بزرگمرد بنا کرد موشک زدیم، اون هم نه یکی ، چند تا. دیشب کل نظام زیر سؤال رفت، بازنده اون جمهوری اسلامی بود، امیدوارم که عاقبت به خیر شویم.
  هر روز که می گذرد به این سخن زیبا که فاصله بین حق و باطل فقط ۴ انگشت است بیشتر ایمان می آورم.

  علی

 7. کار آسانی نیست تسلط بر نفس خود و خویشتن‌داری در مواجهه با رقیبی دروغ‌زن و بی‌شرم که ابتدایی‌ترین احکام اخلاقی اسلام و بارزترین قوانین کشور جمهوری اسلامی را در برابر نگاه میلیون‌ها ایرانی زیر پا می‌گذارد. من افتخار می‌کنم که موسوی در تمام طول مناظره یک بار لبخند تمسخرآمیز بر لب نیاورد و از نگاه‌اش و کلام‌اش عطوفت و فروتنی می‌بارید. دست مریزاد!

  رای من موسوی نبود ولی :

  بازنده مناظره فقط نظام بود !

  و من به شدت متاثر شدم

  At

 8. بنا کرده بودم ننویسم اما نشد!
  مناظره دیشب من را بر انتخابم، مطمئن کرد! باید رأی بدهم پس اصلح را انتخاب میکنم، کسی که حداقل امیدی در دلم روشن کند.
  حالم به هم خورد از برخورد احمدی نژاد! از موضع ضعف حرف میزد. یکی میگفت؛ حالت کسی را داشت که چکمه گردنش گذاشتند و او چهارسال این وضع را داشت. خنده ام گرفته بود ازین تحلیل و دفاع!
  هاشمی، خاتمی، موسوی، ناطق و غیره که همه بد شدند، تمام آنها که از اول انقلاب تا زمان ریاست جمهوری ایشان بودند خطا کردند، خوردند و بردند و هیچ برای مردم نگذاشتند، اصلاً درست اما اینها باید از رسانه ای پخش میشد که همه دنیا آن را میدیدند؟ من ترسیدم به آنچه این بی پروایی در پی خواهد داشت!
  موسوی نجیب بود و متانت به خرج داد، ضمن اینکه پرونده‏ش پاک بود و احمدی نژاد چیز زیادی برای ضایع کردن رقیب نداشت اما اگر احمدی نژاد در مناظره با کروبی هم در همین موضع و با همین ادبیات باشد باید فاتحه نظام را علناً خواند که کروبی این متانت موسوی را ندارد.
  خدا به خیر بگذراند.

  نگارنده

 9. حاج کاظم دستت رو بزار تو دستم و بیا این ور خط، حداقل فقط جمعه این هفته رو

  علی

 10. افسوس می خورم که این افشاگری‌ها چرا تا الان به تعویق افتاده. سی‌سال آقایان خوردن و بردن اون‌وقت الان باید حرف‌ش بشه؟ یعنی فقط احمدی‌نژاد اینا رو دیده؟اونایی که دیدن و سکوت کردن که همه‌شون می‌شن شریک جرم. یه سوالی هم که برام پیش اومد٬ حالا بقیه که نبودن به کنار ولی میرحسین خودش هم به سوالات احمدی‌نژاد جواب نداد. مثلن این‌که هزینه ی انتخابات رو از کجا آورده! جواب دادن به این هم به متانت حضرت‌شون خدشه وارد می‌کرد؟

  مترسک

 11. اولا مگر صاحبان نظام این حضرات یا اطفال گردن کلفتشان هستند که حالا فاتحه ی نظام خوانده شده دوما شما که حضرت آقا را مقصر میدانید فکر کرده اید ضریب هوشی این آدم ها در حد جلبک است که با رد پا دزدی بکنند شما به جای پیچیدن نسخه برای رهبری به این فکر کنید که چرااحمدی نژاد بیچاره مجبور شده برای نجات ملت ایران از دست این خاندان یک تنه جان خودش و خانواده اش را به خطر بیاندازد نه برای رای بلکه برای این که به آنها بفهماند ما این قدر ها هم که شما فکر میکنید ببو نیستیم
  آنها این قدر بی شرم هستند که رهبری هم اگر مقابلشان به طور مرئی بیاستد نابود میکنند گویا پر شما به مافیای این دوستان نخورده است یا گوشتان هم نشنیده خیلی چیز ها را
  گویا در ایران زندگی نمیکنید
  دیشب در راه رسیدن به منزل مسیر ۱۰دقیقه ای را دو ساعته آمدم چرا چون هوا داران نا نجیب میر حسین نجیب با آن سر و وضع ظاهر، خیابان را بند اورده بودند و مشغول انجام حرکات موزون تو را به خدا چشمانمان را نبندیم که فردا روزی پشیمان شویم این جماعت همانانی هستند که خودشان شعار برداشتن حجاب را میدهند دوستان مذهبی اگر دل پری دارید حق دارید اما آب را به آسیابی نریزید که برقش فردا خودمان را بگیرد

  ف.ن

 12. نتیجه ۳۰ سال دولتها در جمهوری اسلامی ایران همین امروز است که می بینیم .اگر به این ترتیب پیش برویم یگر بعد از چند سال دیگر ایرانی نخواهیم داشت که امام (قدس سره) به تصویر کشیده بود .از مسئولین می خواهم دیدگاه های حضرت امام را نسبت به ایران اسلامی مد نظر داشته باشند واز جنگ و جدال بر سر قدرت دست بردارند و به خودشان بیایند زیرا ملت ایران مستحق این همه اختلاف و بد بینی مسئولین نسبت به هم نیست . مثل اینکه نامزد های ریاست جمهوری از هر حربه ای برای تصدی پست ریاست جمهوری استفاده می کنند .نگذارید کشور اسلامی وملت ایران قربانی امیال و اغراض شخصی قرار کیرد.از خدا بترسید و کاری را بکنید که به نفع اسلام وکشور ایران وملت ایران باشد .

  مالک

 13. سلام بابا کاظم. اولا من برگشتم.ثانیا چه می گذره؟ چه باید کرد؟ همه خسته همه آغلادی گدی آدی…

  حسین ط

 14. بیایید منصفانه قضاوت کنیم
  حرفهای آقای احمدی نژاد صد در صد واقعیت
  از طرفی مقام رهبری از این مسایل بی خبر و پاک
  اما چرا این افشاگری ها فقط در زمان انتخابات بیان میشود
  یعنی ارجحیت مصلحت فردی بر مصلحت ملت؟؟!!
  یعنی تا وقتی منافع من به خطر نیافتاده دم نمی زنم؟؟
  مانند گشت ارشاد که اگر کار این گشت ها قانونیست رییس قوه مجریه باید با شجاعت بایستد و دفاع کند و اگر نه چرا فقط در زمان انتخابات به فکر تعطیلی گشت ارشاد می افتیم
  حالا آمار دروغ که جای خود دارد خدا عاقبت این انقلاب رو با همچین مدعیانی به خیر کند

  محمد

 15. موسوی با درایت یک جوان بی تجربه از سیاست جنگ را پشت سر گذاشت برای صندلی ریاست نیامده بهش این وصله ها نمی چسبه ! چیز گفتن رایجترین کلمه در تمام دنیاست در اروپا اِ اِ می کنند .
  این دلیل موجه نیست ما رئیس جمهور علاف و حرف زن نمی خواهیم . رئیس جمهوری می خواهیم که راه قوه قضائیه را با صدا و سیما اشتباه نگیرد !

  وندا

 16. چی بگم . اگه احمدی نژاد راست بگه من به نظامی که ۲۶ سال دزد و بی کفایت توش بودن و ۴ سال اخر همه پاک و معصوم بودند رای نمی دم . اگه دروغ بگه که قطعا توش دورغ هست حالا نمی گم همش کسانی که صلاحیت این ادم و ادمها را تایید می کنند مشکل دارند یا کسانی را که رد کرده اند والسلام.

  مسعود

 17. و خدایی که در این نزدیکی است. نفرین بر این آزادی که حامیان موسوی به دنبالش هستند. هر رای به موسوی=یک برگ خیانت به امام راحل و خون شهدا

  negar

 18. دروغ بسه-خیانت بسه-

  خداااا خودش شاهده

 19. چقدر دروغ

  خداااا خودش شاهده

 20. .در دنیای کنونی باید مفاهیم را دست یافتنی و ساده کرد که همه بتوانند تصمیم بگیرند وراه خود را بیابند .نه اینکه ان را پیچیده تر کرد !!
  تفکری وجود دارد که در پس هر رویداد حقیقتی می یابد و ماهیت اتفاقات را کافی برای هیچ چیزی نمی یابد .ایا کم زیان دیدیم از نادانی ؟کار به جایی رسیده که مدافعان اقای احمدی نژاد وانمود می کنند که رای نداده اند ولی او قطعا برنده است !!یا جوانی در گفتگو با بی بی سی می گفت من طرفدار موسوی بودم ولی پس از مناظره طرفدار احمدی نژاد شدم و در ادامه تلفن ایشان مشخص شد که مسول یکی از ستاد های ایشان هستند !!
  این چه مسیریست برای فریب ؟چرا صداقت ندارید ؟
  من متاسفم که تفکر روستاییان را تفکر اول و لازم پیشبرد کشور بدانیم در حالیکه فقط از انها استفاده ابزاری می شود .
  در مقابل دیدن کذب و فریب از سوی طرف مقابل چه باید گفت ؟ایا امکان رویارویی دو طرف با مشخصات یکی فاسد و دیگری بر حق نیست ؟

  هومن

 21. سلام …عجیبه که ما ملت هر چقدر هم با سواد و تحصیل کرده بشیم هنوز تمام حرف ها و تحلیل هامون مثل عوامه!!…ای کاش بتونیم کمی به دور از جو گیری و احساسات فکر کنیم و حرف بزنیم…!دروغ گویی(که اگر تا ۲ سال پیش در اثبات این ادعا شکی بود با این همه توهم و فریب ملت در آمار تورم و بیکاری ومسکن و…به یقین تبدیل شد!)در شرایطی که احساس خطر می کند و شدیدا به رای توده های مردم نیازمند شده برای حاصل آمدن این منظور به هر مکری متوسل می شود…با وقاحت و دروغ و تهمت وزیر سوال بردن همه چیز…به نظر دلایل این اتفاق و اهداف آن به قدری روشن است که هر تماشا چی با انصافی آن را می فهمد…ایشون دنبال بر اندازی این نظامه و تشکیل حکومت دیکتاتوری…در مورد هاشمی و ناطق هم اصولا عادت ما مردمه که با دهن بینی هر حرف راست و دروغی که می شنویم و بی استدلال و بی اطلاع باور می کنیم…این جرم ها در هیج جا ثابت نشده…و هیچ فرصتی هم برای دفاع در شرایط مساوی به این افراد داده نشد…ای کاش یاد بگیریم اول بدانیم بعد بگوییم…!

  سحر

 22. از کجا معلوم که این بازی نبود
  بازی که همه فریبش رو خوردند
  رای دادند یعنی همه چی رو قبول دارند
  بیش از ۸۰ درصد رای دادن یعنی پیروزی نظام حالا به موسوی یه پوولی مدن به احمدی نژاد یه چیزی میگن
  یکی که ایثاز گر بود رای نمی داد چون به نظرش واسه این اوضاع خون نداده بود
  ولی بازی خورد رای داد
  آخرش هم گفتند ۸۰ درصد رای دادن
  ایران بهشت
  (بقول یارو گفتنی آره شما خوبید)

  شاگرد استاد زارع

نظر دهيد