بسم الله

جان من، نگاه کن ببین کشورهای دنیا برای تصاحب قطب شمال، دست به چه کارهایی می‌زنند. طرف رفته تو عمق ۴۲۶۷ متری زیر آب در قطب شمال، و پرچم کشورش را در زیر آب، نصب کرده. نمی‌دانم تصوری از این حرکت دارید یا نه؟ ۴۲۶۷ متر زیر آب، اون هم در قطب شمال.

اون وقت ما نمی‌توانیم، مالکیت جزایر ۳گانه در خلیج فارس رو ثابت کنیم. هر روز هم که سخنگوی وزارت خارجه، بیاد و از مالکیت این جزایر صحبت کنه؛ هر روز هم که اون خانمه‌ای که تو خبر نیمروزی گزارش آب و هوای کشور رو که میده، اسمی هم از تنب‌کوچک و تنب‌بزرگ و ابوموسی بیاره، باز هم گره‌ای باز نمی‌شه.

آقا جان من؛ این همه پول تو مملکت داره خرج می‌شه. یه خورده هم خرج این سه تا جزیره کنیم دیگه.

هزار نفر آدم بیکار تو مملکت رو روانه این جزایر کنیم. زن و مرد. ماهی یک میلیون هم بهشون حقوق بدیم. آنها بروند و آنجا زندگی کنند و به تولید مثل بپردازند. بعد برویم آنجا برایشان بیمارستان بسازیم تا بتوانند فرزندانشان را به دنیا بیاورند. بعد برویم برایشان بقالی و قصابی و سینما درست کنیم تا بتوانند پولهایشان را خرج کنند. بعد از چند سال هم می‌رویم برای آن بچه‌هایی که آنجا به دنیا آمدند، مدرسه می‌سازیم تا بروند علم آموزی کنند. مسجد می‌سازیم تا نماز بخوانند. فرودگاه می‌سازیم تا فامیل‌هایشان بروند و بیایند. بعد از چند سال هم که دیگه خیلی پول دار شدیم، می‌رویم و آنجا یک دونه دبی می‌سازیم، از نوع اسلامی.

آخه این کارها هم مگه کاری داره؟ با شعار دادن و بیانیه و شاخ بازی، این جزایر مال ایران نمی‌شه. طرف رفته زیر آب پرچم زده، اون وقت ما روی آب…..


Notice: link_pages is deprecated since version 2.1.0! Use wp_link_pages() instead. in /home/webmath/public_html/shahne.com/weblog/wp-includes/functions.php on line 3888

۱۱نظر

 1. تا اونجایی که من می‌دونم بسیارند دوستانی که در ابوموسی هستند با همین تعریف فعالیت!
  یه پیشنهاد جدید بده

  رضا

 2. یعنی ما هم زیرابی بریم یا زیراب بزنیم..؟!

  At

 3. برو بخواب.
  شادیا!

  شاد علي

 4. دو روز تهرانم. کارت دارم. کی ببینمت ؟

  محمد امين

 5. فکر نکن کشف بزرگی کردی!
  اینا رو خیلی ها میفهمن!

  ميرهادي

 6. کاش همه چی بی همین سادگی بود

  آقا سجاد

 7. اول باید امکانات ایجاد بشه بعد آدما برن؛ نه برعکسش(-;
  درضمن همه اینها وقتی اتفاق می افته که خواستنی پشت سرش باشه(منظورم مسئولان مربوطه ست)

  يه ايراني

 8. کاش مشکلها با پول خرج کردن حل می شد!

  محسن

 9. مشکل شعور با این چیزا حل نمیشه
  به قول حاج ابرام شعور یه چیز ذاتیه!

  آرش طباطبائي

 10. آدم ها فکر می کنند مشکلات رو نمیشه ساده حل کرد. بالاخره بروکراسی گفتند. سخنگویی گفتند. همین جوری که نمیشه آفتابه برداری بری تو دستشویی…
  راستی حاجی این قضیه نمره معارف چی شد. حلّه یا تیم رو برداریم بیایم؟

  ع.ش.ق

 11. واقعاً چقدر قشنگ مسئله ها رو حل میکنیٰ آدم لذت می بره!!
  دکتر هم مثل تو اینقدر خوب فکر میکنه!!!

  صالح

نظر دهيد